Rozvoj malých dětí
BLOG
Ukázkové hodiny
ZDARMA
Rozvrh, ceník
PŘIHLÁŠKA
Foto, video
GALERIE
Lektorky, školky
SPOLUPRÁCE
Naše filosofie, kontakty
KDO JSME
Jak připravit děti na budoucnost

Zpráva The Future of Jobs Světového ekonomického fóra z ledna 2016 odhaduje, že téměř 65 procent dnešních studentů základních škol bude v budoucnu dělat práce, které dnes ještě ani neexistují a dokonce nemají své jméno či název.Jak můžeme naše děti na tento nový svět připravit? Jaké jsou klíčové dovednosti a schopnosti, které umožní našim dětem uspět na budoucím trhu práce? A jaká je v tomto procesu role nás rodičů?

Přečíst celý článek ...Rozvoj malých dětí

Proč je aktivní stimulace dětí velmi důležitá již od raného věku dítěte?
Více se dozvíte v následujícím článku od MUDr. Ludvíkové.Základní stavební jednotkou lidského mozku je neuron. Při narození mozek novorozeného dítěte obsahuje na 100 miliard neuronů. Tento počet je dán genetickou informací a dál se nemění. Abyste si dovedli toto číslo lépe představit, můžeme ho přirovnat zhruba k počtu hvězd v Mléčné dráze.

Přenos informací a vzájemná komunikace dvou neuronů se odehrává v oblasti nazývané synaptická štěrbina. Tomuto spojení dvou neuronů říkáme synapse. Synapse vznikají vzájemným propojováním jednotlivých nervových buněk. Formování a posilování těchto spojení (synapsí) hraje klíčovou roli ve vývoji mozku. Každý jednotlivý neuron je schopen vytvořit až 15 000 synapsí.

Přečíst celý článek ...Štastné děti

Výzkumy ukazují, že šťastné, optimistické děti jsou výsledkem šťastného, optimistického domova. Je také dokázáno, že izolace malých dětí zvyšuje depresi (zvyšuje pravděpodobnost, že budou nešťastné).

Co vlastně rodiče chtějí pro své děti? Aby byly šťastné? Opravdu?
Více se dozvíte v následujícím článku od P. Ludvíka.Co tedy můžete udělat, abychom se vytvořili domov, kde se štěstí vašeho dítěte bude dařit? Projděme si deset klíčových oblastí/strategií pro štěstí dětí:

propojení, overcoddling, vlastní štěstí, sebevědomí, mistrovství, sebeúcta, vděčnost a radost, dělat věci naplno, prožívat emoce, relaxace

Přečíst celý článek ...
Víte, že ...

Nejlepší období pro tvorbu synapsí během života jedince je období nazývané “windows of oportunity“.

Je to kritické období dětského života, kdy je tvorba synapsí v závislosti na zevní stimulaci nejsnadnější a nejrychlejší.

Toto období je definováno jako prvních 10 let života dítěte s největším potenciálem okolo prvních 3 let věku dítěte.
     Copyright © 2011-2017 Ostrov objevů - univerzita pro batolata.
     Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Ostrova objevů zakázáno!