O S T R O V    O B J E V Ů
Jak připravit děti na budoucnost?

Ing. Petr LUDVÍK, MUDr. Zuzana Ludvíková
Úvodem

Zpráva The Future of Jobs Světového ekonomického fóra z ledna 2016 odhaduje, že téměř 65 procent dnešních studentů základních škol bude v budoucnu dělat práce, které dnes ještě ani neexistují a dokonce nemají své jméno či název.

Jak můžeme naše děti na tento nový svět připravit? Jaké jsou klíčové dovednosti a schopnosti, které umožní našim dětem uspět na budoucím trhu práce?

Chceme aby naše děti byly v životě úspěšné, ale uvědomujeme si dostatečně, že je důležité, aby byly i šťastné?

O tom všem je tato kniha.


O knize

Kniha je členěna celkem do devíti kapitol (a jedné přílohy).

Na začátku se autoři zamýšlí nad tím, jaký je svět okolo nás dnes, co nás čeká v nejbližších letech a jaké trendy ovlivňují budoucnost (kapitoly 1,2). Následně je rozebráno, jakou roli hraje ve vzdělání našich dětí dnešní škola, jak by měla vypadat škola budoucnosti, a jakou roli obecně hraje vzdělání (kapitoly 3,4,5).

V hlavní části knihy pak autoři identifikují a charakterizují deset klíčových dovedností pro budoucí úspěch našich dětí a zárověň nabízí návody, jak tyto dovednosti správně rozvíjet (kapitoly 6,7). Konkrétní příklady jsou pak uveden v příloze knihy.

Na závěr se autoři zamýšlí, zda úspěch je to jediné, co je pro naše děti v životě důležité. Upozorňují na to, jak často je opomíjeto to, aby naše děti byly i šťastné. A opět nabízí možnosti, jak toho u dětí docílit (kapitola 8).Kapitoly

01 Svět plný změn
02 Budoucnost
03 Mozek jako nástroj
04 Tradiční škola
05 Moderní škola
06 Klíčové dovednosti
07 Charakteristika klíčových dovedností
08 Úspěšné a štastné děti
09 ZávěremPetr a Zuzana LUDVÍKOVI

Autoři Petr a Zuzana Ludvíkovi se již více než 10 let věnují rozvoji nejmenších dětí.

Provozují kurzy pro děti Ostrov objevů, což je unikátní český program pro děti, který si na základě různorodých multismyslových aktivit klade za cíl stimulovat správný vývoj mozku dítěte www.ostrovobjevu.cz

O dané problematice přednáší, a jsou členy několika organizací podporující rozvoj dětí, např. CAPARD či MENSA ČR. Jsou nadšenými propagátory rozvoje nejmenších dětí v České republice.
Fotogalerie

Recenze & názory

Lenka Šnajdrová, MENSA ČR:

"Celkově se dá říci, že knížka je dobrým odrazovým můstkem pro rodiče, kteří se hlouběji zamýšlejí nad vzděláváním a výchovou svých dětí. Ačkoli knížku lze přečíst za jediné odpoledne, přemýšlivým rodičům bude její obsah vrtat hlavou ještě dlouho poté. Možná se pak vrhnou do on-line samostudia podrobnějších publikací nebo začnou hodnotit dosavadní způsob výchovy a vzdělávání svých dětí: pokud se tak stane, brožurka zcela jistě splní svůj zamýšlený účel."


Petr Ludvík, Ostrov objevů:

"Abychom připravili naše děti na tento nový svět, musíme zásadně změnit způsob, jakým je dnes vzděláváme. Namísto toho, abychom děti a studenty učili odpovědi na otázky, měli bychom je učit se ptát a analyzovat problémy. Místo toho, abychom se je snažili připravovat na přijímací zkoušky na střední a vysokou školu, měli bychom se je snažit připravit na skutečný život."


MUDr. Zuzana Ludvíková, Ostrov objevů:

"Každý z nás dostane do života jiné karty, někdo lepší, někdo horší, ale ani ty nejlepší nám nebudou nic platné, když se nenaučíme pravidla a nedokážeme s nimi hrát. Podobně lze nahlížet i na vývoj dítěte. Šikovné a úspěšné je to dítě, kterému se rodiče dostatečně věnovali bez ohledu na kvalitu rozdaných karet."
Základní informace

Název knihy:
Autoři:
Ilustrace:
Vydavatel:
Web:
Email:
Vydání:
Doporučená cena:
Jak připravit děti na budoucnost?
Ing. Petr LUDVÍK, MUDr. Zuzana LUDVÍKOVÁ
Barborka LUDVÍKOVA, Karolínka LUDVÍKOVA
Petr Ludvík - Ostrov objevů, Na okruhu 1390, Jesenice
www.ostrovobjevu.cz
info@ostrovobjevu.cz
1. vydání, 2018, počet stran 90, rozměr A5
179,- Kč
Copyright © 2011-2018 Ostrov objevů - univerzita pro batolata.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Ostrova objevů zakázáno!