top of page

O programu Ostrov objevů

Hledáme nové a šikovné Franchizanty

 

Úspěšný vzdělávací program Ostrov objevů si získává u rodičů batolat stále větší renomé. Záleží jim totiž na tom, aby se jejich děti už od útlého věku správně rozvíjely a zároveň získávaly kvalitní návyky a dovednosti. 

Ostrov objevů, který se péčí zkušených specialistů zrodil v Česku, se už sice “zabydlel” v řadě měst, ale zájem o něj zdaleka převyšuje současnou nabídku a možnosti. 

 

Proto hledáme nadšené a spolehlivé spolupracovníky, které baví a naplňuje práce s těmi nejmenšími - a kteří by chtěli obohatit svá centra o výuku tohoto programu. Nabídneme Vám důkladné zaškolení i podporu, zajistíme veškeré potřebné materiály k výuce, propagaci Vašeho centra.

 

Vážným zájemcům poskytneme bližší informace na telefonu 605 503 973.

Ostrov objevů

Ostrov objevů je unikátní český program pro děti, který si na základě různorodých multismyslových aktivit klade za cíl stimulovat správný vývoj mozku dítěte.

Jak probíhá hodina

Na úvod se děti pozdraví a přivítají s maňáskem námořníkem - Kryštůfkem, který je provází po celou hodinu, zazpíváme si společně úvodní písničku.

Pak následuje celé spektrum aktivit, které jsou seřazeny tak, aby stále udržovaly pozornost dítěte (vše doprovází básničky a písničky):

- třídící hry
- počítání
- objevování
- tvůrčí činnosti
- rozvoj jemné a hrubé motoriky
- dechová cvičení
- rytmické a pohybové aktivity

Během těchto aktivit dítě postupně zapojuje všechny smysly (ochutnává, čichá, pozoruje, hmatá a poslouchá), a stimuluje a rozvíjí svůj mozek. Poté následuje krátká pohádka a rozloučení se písničkou. V hodinách používáme svoje unikátní pomůcky, pracovní sešity a CD.

ostrov_objevu_logo.png
1OK_ANDĚLKA_LOGO_CENTRUM_BARVA_TEXT_nej.webp

Naše filosofie

Naše kurzy vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. "windows of opportunity", a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech smyslů.

Spolu s dětmi a jejich rodiči objevujeme svět všemi smysly. Věříme, že objevování světa může představovat i velkou radost. Děti aktivně vedeme a ukazujeme jim souvislosti.

Rodiče by proto během prvních let života dítěte měli mít na paměti, že rozvíjení smyslů je stejně důležité jako vývoj tělesný nebo intelektový.

Přijďte si i Vy vyzkoušet jak správně stimulovat Vaše dítě na naši ukázkovou hodinu ZDARMA.

Naše kurzy

Kurzy Ostrova objevů jsou určeny pro děti od 15 měsíců do
3 let a jejich rodiče.

Každý týden se se svým děťátkem dostanete na jiný ostrov plný nového poznání a budete spolu objevovat a prožívat spousty nových multismyslových dobrodružství.

Jeden kurz obsahuje celkem 10 lekcí, které jsou tématicky rozdělené (lekce ovoce, les, zvířata...).

Jednotlivé kurzy jsou pečlivě sestaveny a rozděleny podle věku dítěte, s ohledem na míru jeho vývojového stupně. V současnosti vyučujeme dvě úrovně kurzů (Námořníci 15-26 měsíců, Kormidelníci 24-36 měsíců), ve třech semestrech (tj. celkem 6 různých kurzů).

Kurz probíhá ve skupinkách 5-8 dětí a vedou jej certifikovaní učitelé.
Doba trvání lekce je cca 45-50 min.

 

bottom of page